Přejít k hlavnímu obsahu

Jak získat certifikátVšechny typy certifikátů získáte po jejich vystavení zde: Portál očkování (uzis.cz), nebo přímo z aplikace Tečka. 

Certifikáty vydané před 1. 6. 2021 již nejsou platné. Místo nich si stáhněte nový certifikát z ocko.uzis.cz. Díky napojení na ISIN (Informační portál infekčních nemocí) se tam objeví automaticky, jakmile se pro vás některý z certifikátů stane relevantní.

Do očkovacího portálu ocko.uzis.cz se můžete přihlásit:

  1. zadáním čísla občanského průkazu a rodného čísla, následně přichází na zadané číslo autentizační SMS a po zadání do portálu se zobrazí certifikát. Podmínkou je při vakcinaci, respektive v žádance, uvést mobilní telefon. Pokud jednorázový kód neobdržíte nebo potřebujete změnit váš zaznamenaný mobilní telefon či e-mail, můžete se obrátit na bezplatnou linku 1221
  2. přes Identitu občana (např. NIA, MojeID, BankID, OP s čipem apod.), přičemž ověření přes bankovní identitu je možné pouze pro osoby, které jsou ověřeny přes registr obyvatel (ROB)
  3. pomocí telefonního čísla, emailu a datumu narození. To je ideální varianta pro cizince a děti bez Občanského průkazu. Zde pozor na to, abyste při každé návštěvě očkovacího či odběrového místa udávali stejné údaje.