Životní situace a Aktuální opatření jsou aktuální dle PES 5. Na AJ se pracuje.

account_balanceSvatbyPravidla a doporučení 

Svatby se mohou konat. Maximálně ale může být na svatbě 15 účastníků. Do tohoto limitu se počítají i snoubenci a kněz. Nepočítá se ale varhaník nebo zpěvák na kůru, který je stavebně odděleným prostorem.

V průběhu svatebního obřadu platí pro snoubence v a další osoby tomuto obřadu přítomné výjimka z povinnosti mít roušku. Po skončení obřadu již roušku mít musíte. Sundat si ji lze jen na nezbytně nutnou dobu pro pořízení fotografie. 

Svatby se nadále konat mohou, platí však omezení o počtu účastníků a povinnost dodržovat zvýšená hygienická pravidla. Proto je na vašem zvážení, zda se vezmete nyní, nebo chvíli počkáte na období lepší epidemiologické situace. Až nebude tak velké riziko nákazy, opatření se rozvolní – svatbu bude např. možné konat ve větším počtu osob, mít oslavu v restauraci nebo živou hudbu.

Svatební hostina

Svatební hostinu není možné pořádat v restauraci ani jiném stravovacím zařízení. Platí zde obecný zákaz přítomnosti veřejnosti v restauracích. Po svatebním obřadu se tak můžete v okruhu blízkých setkat např. doma. Dodržujte ale obecná pravidla týkající se volného pohybu osob včetně zvýšené hygieny. A to i v případě konzumace občerstvení a přípitku.

 


Související opatření


Časté dotazy k tomuto tématu

Počítají se do limitu 15 účastníků i snoubenci?
Počítá se do limitu 15 osob i oddávající?
Mohu mít svatbu, pokud jsem v izolaci nebo karanténě?
Mohu mít na svatbě hosty ze zahraničí?
Mohu mít svatební oslavu v restauraci?
Mohu mít na svatbě prarodiče?