Přejít k hlavnímu obsahu
Od půlnoci z 25. 11. na 26. 11. platí v ČR Nouzový stav po dobu 30 dní.

Studování v ČRPravidla a doporučení

Cizinci, kteří mají uděleno příslušné pobytové oprávnění a jsou přijati ke studiu, mohou do České republiky přicestovat.

Pro přesná pravidla pro vstup do ČR najdete v této Životní situaci, využít můžete také rozcestník Ministerstva zahraničních věcí.

Přeshraniční studenti a žáci, kteří překračují hranici do ČR minimálně 1krát týdně, nemají povinnost elektronické registrace, testů ani karantény.

Studenti ze všech zemí mohou žádat o dlouhodobá víza a dlouhodobé pobyty za účelem studia na vysoké škole v ČR a následně za splnění všech podmínek do ČR přicestovat.

Student, který v této mimořádné době přijíždí, by měl zkontrolovat veškerá mimořádná opatření týkající se ubytování/kolejí a fungování univerzity.

Veškeré informace k podmínkám vstupu do České republiky najdete na stránkách Ministerstva vnitra. Přehled je dostupný i v angličtině.

V případě pochybností nebo dotazů se, prosím, obracejte telefonicky na Ministerstvo vnitra ČR: +420 974 801 801. (Po – Čt: 8:00 - 16:00 a Pá: 8:00 - 12:00). Nebo e-mailem: cestovani.covid19@mvcr.cz. Telefonická i emailová infolinka poskytuje informace v českém i anglickém jazyce.