Přejít k hlavnímu obsahu
Od 1. 9. nebudou testy na covid hrazeny pojišťovnou. Hrazeny budou rozočkovaným osobám, dětem a několika dalším výjimkám.

TuniskoOd 5.7.2021 je Tunisko zařazeno na seznam zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění COVID-19.

Na základě Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví se důrazně nedoporučuje všem občanům České republiky a cizincům s bydlištěm na území České republiky vstup do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2. Na základě uvedeného ochranného opatření jsou výrazně zpřísněna pravidla návratu do ČR, stejně jako v případě návratu z dalších zemí s extrémním rizikem nákazy.

Vstup na území

Všichni cestující do Tuniska starší 12 let včetně očkovaných osob musí předložit negativní PCR test obsahující QR kód nebo vydaný zdravotním zařízením, který není starší 72 hod. před zahájením  cesty.

Turisté (nerezidenti), kteří do Tuniska cestují v rámci organizované turistiky charterovýmí lety nebo pravidelnými linkami, na kterých má cestovní kancelář svůj blok sedadel, jsou povinni neoddělovat se po celou dobu od organizovaného zájezdu, počínaje příletem do Tuniska, transferem do hotelu a pobytu v interiéru a exteriéru hotelového zařízení a striktně dodržovat tuniský Sanitární turistický protokol anti covid-19. S cestovní kanceláří je možno účastnit se organizovaných výletů. Při příletu do země budou náhodně vybraným cestujícím prováděny rychlotesty přímo na letišti. V případě pozitivního výsledku bude cestující umístěn do příslušného karanténního zařízení.

Očkované osoby

Všichni cestující do Tuniska starší 12 let včetně očkovaných osob musí předložit negativní PCR test obsahující QR kód nebo vydaný zdravotním zařízením, který není starší 72 hod. před zahájením  cesty.

Osoby s prodělaným covidem

Neuplatňuje se.

Testované osoby

Cestující starší 12 let musí předložit negativní PCR test obsahující QR kód nebo vydaný zdravotním zařízením, který není starší 72 hod. před zahájením cesty. Musí taktéž vyplnit online formulář, kde se zavazují strávit povinnou 7-denní karanténu v hotelu nebo v místě bydliště. Pro tyto cestující je povinný druhý PCR test 5 - 7 den po příletu na území Tuniska (není vyžadován pro turisty cestující v rámci organizované turistiky).

Děti

Děti a nezletilé osoby do 12 let jsou vyjmuty z povinnosti předkládat negativní výsledek testu.

Příjezdový formulář

Povinnost vyplnit a následně vytisknout online zdravotní příletový formulář má každý cestující před vstupem do Tuniska.

Podmínky na místě

V souvislosti s pandemií covid-19 platí na území Tuniska následující opatření:

- obecný noční zákaz vycházení od 20:00 h do 5:00 h, může se lišit podle regionů
- striktní dodržování sanitárního protokolu

- dodržování zákazu cestování do a z uzavřených regionů

- zákaz shromažďování

Nenošení roušky může být postiženo podle příslušného ustanovení tuniského trestního zákona.

Postup při nákaze covidem

Při organizované turistice je nemocný v izolaci v hotelovém pokoji.

Tranzit 

Při leteckém tranzitu je vyžadován doklad o prodělaném očkování s QR kódem, příp. PCR test (u individuální turistiky je doporučeno mít oba doklady).

Užitečné kontakty:

  • Konzulární oddělení: tel. 00216/ 71 80 20 90,
  • nouzová linka: 00216/98 46 46 17.

Podrobné informace: Více informací o cestě do a z Tuniska najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí 

Návrat do ČR

Od 9.7.2021 došlo ke změně pravidel při návratu do ČR pro:

  • očkované osoby (s ukončeným očkováním + 14 dní) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19, bez nutnosti testů, pouze s příjezdovým formulářem,

  • děti do dovršení věku 6 let bez nutnosti testů a příjezdového formuláře,

  • ostatní osoby s povinností testů, případně samoizolace.

Detaily opatření na webu Pravidla návratu do ČR.

 

 

Souhrnné informace k cestování do všech států světa naleznete na stránkách COVID 19 Rozcestník - aktuální informace k cestám do zahraničí | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz).