Přejít k hlavnímu obsahu

Záruka COVID PLUS pro velké exportéry (program Exportní garanční a pojišťovací společnosti)AKTUÁLNĚ: Vláda ČR dne 25. ledna 2021 projednala a schválila úpravu programu, změnou je, že v rámci programu může žádat i subjekt s převažující ekonomickou činností ubytování. Přesný návrh legislativních změn najdete v Aplikaci ODok

 

Exportní pojišťovna EGAP spouští příjem žádostí do programu záruk COVID Plus na pomoc velkým podnikům, které se dostaly kvůli pandemii koronaviru do potíží.

Účel/podmínky pro čerpání: Záruky na úvěry v programu Covid Plus jsou určeny pro podniky s minimálně 250 zaměstnanci. Export na jejich tržbách se podílí alespoň jednou pětinou. Výše záruk je 80 procent jistiny úvěru, v případě interního ratingu EGAP „B-„ je to 70 procent, přičemž škála používaná pojišťovnou EGAP odpovídá ratingu agentur S&P a Fitch. Program není určen firmám, které měly existenční problémy ještě před vyhlášením nouzového stavu.

Jaká je maximální částka podpory: Výše úvěru je stanovena v rozmezí od 5 mil. Kč do 2 mld. Kč, kdy maximální výše úvěru odpovídá 25 % ročního obratu firmy.

Způsob podání žádosti: Online formulář

Pro bližší informace můžete kontaktovat pojišťovnu EGAP. Ta k tématu také zveřejnila časopis.