Přejít k hlavnímu obsahu

PoštaPravidla a doporučení

Pošty jsou otevřené. Fungují ale v omezeném režimu. Přehled otevírací doby pošt najdete zde. Na poštách je rovněž možné stále využívat službu Czech POINT.

Po celou dobu návštěvy pošty musíte mít nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95) a dodržovat rozestupy alespoň 1,5 m. Ochranu dýchacích cest mějte nasazenou i pokud přebíráte poštou doručovanou zásilku doma. Pokud budete něco podepisovat, je dobré vzít si vlastní propisku.

Před vstupem do budovy pošty nebo převzetím zásilky si vydezinfikujte ruce. Doručované zboží můžete pro větší bezpečnost otevřít venku tak, aby bylo riziko přenosu nákazy co nejnižší.

Doručování

Pošta nadále doručuje dopisy i balíky domů. Pokud nebudete doma zastiženi, zásilka bude uložena na poště, kde si ji můžete vyzvednout. Úložní doba zásilek na pobočce se do odvolání prodloužila na 30 dnů pro dopisy a na 15 dnů pro balíky.

Pro větší bezpečí sebe i doručovatelů můžete využít službu bezkontaktního doručení na kód.

Pokud jste v karanténě nebo izolaci a potřebujete převzít zásilku, informujte o tom pobočku pošty. Pak se uplatní speciální pravidla pro doručování osobám v karanténě či izolaci.

Pokud máte na poště uložený balík, který je možné vyzvednout na identifikační kód, bude balík vydán tomu, kdo sdělí správný identifikační kód spolu se jménem a příjmením adresáta nebo podacím číslem zásilky. Toto nelze využít u zásilek doručovaných do vlastních rukou.

Časté dotazy k tomuto tématu

Jsou pošty otevřené?
Co mám dělat, když jsem v karanténě nebo izolaci a mám na poště balíček?
Může mi pošta nechat balík za dveřmi, když jsem v karanténě nebo izolaci?