Přejít k hlavnímu obsahu

Očkování osob bez veřejného pojištěníAť už jste český občan, nebo cizinec, který nemá veřejné zdravotní pojištění, můžete se v ČR očkovat proti covidu-19.

Tzn. již není v platnosti podmínka o přechodném či trvalém pobytu, ani nemusíte být rodinným příslušníkem osoby s pobytem v ČR. 

Kde a jakou vakcínou 

Kde se nechat naočkovat:

  • na ockoreport.uzis.cz použijte filtr "Samoplátci" (případně další filtry, které vám usnadní hledání),
  • pokud váš praktický lékař očkuje, informujte se u něj, zda očkuje také v režimu samoplátců.

Jakou vakcínou se očkuje:

Po použití filtru "Samoplátci" na ockoreport.uzis.cz se vám zobrazí, jakou vakcínu má očkovací místo k dispozici. Pokud se budete očkovat u svého praktického lékaře, informujte se u něj, jakou vakcínu má. 

Cena pro samoplátce

Od 15. 11. 2021 je doporučená cena za provedení očkování 400,- Kč (může se měnit dle ceníku konkrétního očkovacího místa). Jde o náklad na podání dávky, vakcínu již hradí ČR. Tato cena se tedy platí 2x u dvou dávkových vakcín, u Janssenu jednorázově. 

Pokud jste k 15. 11. 2021 rozočkovaní (máte po první dávce, ale ještě ne po druhé), zaplatíte při aplikaci druhé dávky už také doporučenou cenu (respektive dle ceníku očkovacího místa).

Přihlášení k očkování

Využijete odkaz registrace.mzcr.cz/samoplatci. Případně můžete využít dlaždici pro samoplátce na rozcestníku crs.mzcr.cz

Postup registrace samoplátců

  • Na registrace.mzcr.cz/samoplatci zadejte telefonní číslo a obdržíte PIN1, který následně zadejte do systému,
  • otevře se vám formulář, ve kterém vyplníte údaje o své osobě,
  • vyberete si očkovací místo (umožňující očkování samoplátců) a odešlete žádost,
  • na vámi uvedenou e-mailovou adresu dorazí e-mail potvrzující registraci, a vámi uvedené telefonní číslo bude zaslána SMS potvrzující registraci a obsahující vaše identifikační číslo.

 

Jakmile vámi vybrané očkovací místo vypíše volné termíny k očkování, bude na vámi uvedené telefonní číslo zaslána zvací SMS s identifikačním číslem a PIN2. Oba tyto údaje budete potřebovat pro rezervaci termínů.

Postup rezervace samoplátců

Rezervaci můžete opět provést za využití portálu crs.mzcr.cz, kde vyberete dlaždici Očkování krok 2: Rezervace termínu, případně můžete využít přímo odkaz rezervace.mzcr.cz. Tento krok je shodný s rezervací termínů pro pojištěnce.

  • Pomocí obdrženého identifikačního čísla a PIN2 si na adrese rezervace.mzcr.cz zarezervujete termín na vámi vybraném očkovacím místě,
  • vyberete si datum a čas prvního očkování, termín pro druhé očkování se vám vygeneruje automaticky sám na stejné očkovací místo v intervalu dle aktuálně platných pravidel.

Na provedení rezervace máte 48 hodin od obdržení PIN2. Když z jakéhokoli důvodu neprovedete rezervaci termínu do 48 hodin, jste vrácen/a zpět do registrace a čekáte na novou SMS s výzvou z očkovacího místa.
Vrácen/a do registrace můžete být maximálně 3x, poté vaše registrace zaniká. Můžete si ale vytvořit novou, pokud se pro očkování rozhodnete později. 

Co si vzít s sebou

  • doklad totožnosti
  • hotovost či platební kartu a pozor: některá očkovací místa přijímají na místě pouze platbu kartou.

Získání certifikátu o očkování

Certifikát si můžete vyzvednout ihned po očkování na portálu ocko.uzis.cz. Pro jeho vyzvednutí budete potřebovat stejný telefon a email, který jste uvedl/a při registraci.

Více o certifikátu...