Přejít k hlavnímu obsahu
Od půlnoci z 25. 11. na 26. 11. platí v ČR Nouzový stav po dobu 30 dní.

Jak funguje trasování?Cíl trasování

Cílem trasování je urychleně identifikovat potenciálně nakažené, izolovat je v karanténě a chránit tím společnost.

Samotrasování

Pokud jste nakažený covidem-19, sami kontaktujte osoby, se kterými jste měli rizikový kontakt.

Chci samotrasovat, ale odkdy?

Jsem bezpříznakový: všechny epidemiologicky významné kontakty za dobu 5 dnů až 1 týden před datem provedení odběru na covid-19 pozitivní PCR test.

Mám příznaky covidu-19: všechny epidemiologicky významné kontakty za dobu 2 dnů před vypuknutím prvních příznaků do data provedení odběru na pozitivní PCR test.

Samotrasovací formulář

Po oznámení výsledků o pozitivním testu vám na vaše telefonní číslo přijde kód k přihlášení na samotrasovací formulář, kde můžete vyplnit údaje k trasování. Samotrasovací formuláře jsou na Krajských hygienických stanicích vyřizovány přednostně.

Telefonát z hygienické stanice nebo trasovacího centra

Zavolá vám zaměstnanec hygienické stanice, nebo trasovacího centra a zeptá se vás na údaje k trasování (dopředu si je připravte).

K trasování si připravte následující údaje:

  • jméno a příjmení kontaktu
  • telefonní číslo kontaktu
  • den posledního kontaktu s touto osobou (pokud se nacházíte ve stejné domácnosti, je dnem posledního kontaktu den provedení odběru na pozitivní PCR test).

Kvůli přetížení vás může hygienická stanice kontaktovat až několik dní po provedení odběru na pozitivní test, proto je vhodné vyplnit samotrasovací formulář, nebo obvolat a informovat své kontakty osobně.