Přejít k hlavnímu obsahu
Od 1. 9. nebudou testy na covid hrazeny pojišťovnou. Hrazeny budou rozočkovaným osobám, dětem a několika dalším výjimkám.

Chtěl(a) bych pomoci s registrací na očkování senioroviPamatujte, že registrovat někoho jiného k očkování můžete pouze s jeho souhlasem. A v žádném případě se nemůžete za někoho vydávat, abyste se např. posunuly v prioritizaci výš a byly očkování dříve. Nejpozději na očkovacím místě se na to přijde a očkováni stejně nebudete.

Pokud se v dobré víře a se souhlasem dotyčného rozhodnete pomoci někomu, kdo to potřebuje (např. seniorovi, který si s počítačem nerozumí), je to určitě dobře a je i cílem toto umožnit. Postup je stejný, jako když byste registrovali a rezervovali sebe, jen je třeba zadat údaje dotyčného. Pozor si dejte na zadávané telefonní číslo. Na zadané číslo budou chodit následná upozornění i přístupové údaje. Rozmyslete si proto, zda zadáte číslo osoby, kterou registrujete, nebo své. Unikátním identifikátorem je číslo pojištěnce, tudíž na jedno telefonní číslo může být provedeno více registrací.


Související odkazy a zdroje