Přejít k hlavnímu obsahu

Dobrovolné plošné očkování občanůTATO STRÁNKA JIŽ NEMUSÍ BÝT AKTUÁLNÍ

Najít aktuální informace k:

____________________________________________________________

Účastníci zdravotního pojištění v ČR, ať už občané ČR, či cizinci, kteří nepatři do rizikových skupin, se budou moci na očkování hlásit skrz Centrálního rezervačního systému. Očkování těchto lidí je naplánované od června 2021 a končit by mělo v průběhu června 2022. Přesné datum bude záležet na dodávkách vakcíny.

Očkování bude dobrovolné a hrazené zdravotní pojišťovnou.

Po registraci do CRS na crs.mzcr.cz, nebo registrace.mzcr.cz, vám bude přidělen termín s ohledem na vytíženost očkovacího místa a dodávek vakcín. Může vám tedy být přidělen ihned při registraci, nebo obdržíte potvrzení o registraci a termín vám bude zaslán dodatečně. V této fázi se již počítá se zapojením praktických lékařů. Ti jediný nebudou muset využívat CRS, protože očkování je u nich běžnou praxí a mají přizpůsobené evidenční systémy. I jim ale zůstane povinnost nahlásit všechny očkované osoby do ISIN-OČKO v den provedení očkování.

Jsou skupiny, které budou kvůli zdravotnímu stavu z očkování buď trvale vyloučené, nebo budou trpět krátkodobou kontraindikací, která je z očkování vyloučí. Druhá skupina se bude moci nechat naočkovat, jakmile krátkodobá kontraindikace (např. stav horečky) pomine.

Přihlášením do Centrálního rezervačního systému, nebo ke svému praktikovi, vyjádříte svou svobodnou vůli se nechat naočkovat. Tento systém také následně vytvoří potvrzení o provedeném očkování, včetně podpory mobilních zařízení a kompatibility se standardy EU a WHO.

Fáze II skončí až bude minimální proočkovanost 60% z cílené populace a očkování proti covid-19 se stane běžným druhem očkování proti infekční nemoci.