Životní situace jsou aktuální dle nových pravidel omezení pohybu platných od 1. března

maps_ugcZaregistroval(a) jsem se na očkování, ale nemám kam zadat PIN2, nebo mi nepřišelOd 22. ledna 2021 již bude chodit PIN2 pouze, pokud na vybraném-preferovaném očkovacím místě bude při registraci i volný termín očkování. Půjde tedy ihned provést rezervace (na 1. i 2. dávku). Pokud budou již místa obsazena a další nebudou (např. kvůli nedostatku vakcín) k dispozici, žádná SMS s PIN2 nepřijde. Jakmile bude ale termín k dispozici, přijde vám "zvací" SMS. Na rezervace.mzcr.cz půjde rezervaci se "zvací" SMS provést.

Před 22. lednem bylo po registraci nutné pro rezervaci každý den sledovat, zda se termín neuvolní (pokud nebyl ihned volný termín). Jestliže jste se registrovali před 22. lednem a PIN2 už máte, ale rezervace termínu se vám zatím nepovedla, i Vám od 22. ledna začnou chodit "zvací" SMS a není tedy již nutné sledovat na rezervace.mzcr.cz volný termíny každý den. Postup je pak stejný jako pro osoby registrované od 22. ledna. 

Bez "zvací" SMS nebude možné rezervaci provést.

DŮLEŽITÉ: Po obdržení zvací SMS s PIN2 máte 72 hodin na rezervaci termínu na rezervace.mzcr.cz. Pokud to nestihnete, platnost PIN2 propadá, rezervace vám nebude umožněna. Zároveň vám ale propadá i registrace. Je to z důvodu, aby např. osoby, které o očkování už nemají zájem, neblokovaly termíny dalším čekajícím na očkování. Pokud budete mít zájem o nový termín očkování, proveďte registraci znovu. Dle věku budete zařazení v soupisu registrací na preferované Očkovací místo.

Vysvětlení 2. fází přihlášení se na očkování: registrace a rezervace.