Přejít k hlavnímu obsahu

Dětská hřiště a dětské koutkyPravidla a doporučení

O tom, jestli mohou zůstat dětská hřiště otevřená, rozhoduje obec. Může se tedy stát, že dětské hřiště ve vašem okolí otevřené nebude.

Pokud ale najdete otevřené hřiště, je ale důležité řídit se v jejich prostoru všemi vládními nařízeními, abyste tak zamezili přenosu nákazy do vaší domácnosti a na vaše blízké.

Aktuálně platí, že v zastavěné části obce je třeba mít zakrytá ústa a nos nejméně chirurgickou rouškou. To tedy platí i na dětských hřištích. Ačkoliv mají děti do 15 let výjimku, doporučuje se mít ústa zakrytá i jim.

Dále dodržujte odstup 2 metry od dalších osob a nesdružujte se. Pokuste se dohlédnou na to, aby se děti chovaly v rámci těchto doporučení.

Na hřiště nevstupujte, pokud je už natolik obsazené, že by nebylo možné zachovat si rozestupy od dalších osob. Zvažte v tomto případě bezpečnost prostoru a riziko nákazy.

Pokuste se omezit délku pobytu na hřišti, aby se v místě nehromadili lidé, ale spíše, aby se zde střídali.

Doporučujeme po návštěvě hřiště dítěti i sobě důkladně vydezinfikovat ruce.

Dětské koutky musí zůstat zavřené, povolené nejsou ani dětské kroužky. 

Je umožněno poskytovat zájmovou, vzdělávací, výchovnou nebo rekreační činnost v domácnosti uživatele služby.

Dále je umožněna v Královéhradeckém, Plzeňském a Karlovarském kraji přítomnost dětí v dětské skupině.

Ve střediscích volného času se povolují se skupinové konzultace a výuka do maximálního počtu 3 osob. Dále se povolují venkovní skupinové konzultace a výuka v počtu od 3 do 20 osob. V takovém případě potřebuje každá osoba 15m2 a test na přítomnost onemocnění Covid-19.