Přejít k hlavnímu obsahu
Od 1. 9. nebudou testy na covid hrazeny pojišťovnou. Hrazeny budou rozočkovaným osobám, dětem a několika dalším výjimkám.

Domácí úkoly, zkoušky a hodnoceníPravidla a doporučení

Pro žáky a studenty, kteří neměli povoleno účastnit se prezenční výuky, byla zajišťována distanční formou.

Pro žáky plnící povinnou školní docházku byla účast na distanční výuce povinná. Hodnocení tak vychází i z práce, kterou žák odvedl v rámci online výuky. Je třeba sledovat pokyny jednotlivých učitelů, aby žák plnil veškeré školní povinnosti včetně úkolů.

Studentům středních škol doporučujeme sledovat pravidla pro distanční výuku, kterou stanoví jak vedení školy, tak jednotliví učitelé. Hodnocení bude vycházet z aktivity spojené i s distanční výukou. Doporučujeme proto sledovat termíny dodání domácích úkolů.

Pedagogové mohou studenty a žáky zkoušet ať už písemnou, ústní či jinou formou i v průběhu distanční výuky.

Pro studenty vysokých škol doporučujeme sledovat pokyny studijních oddělení a jednotlivých vyučujících. Zkoušky se mohou konat do počtu 20 osob bez splnění dalších podmínek. Při účasti většího počtu osob na zkoušce je potřeba prokázání jedné z podmínek:

  • negativní PCR test, ne starší než 7 dnů,
  • negativní POC antigenní test, ne starší než 72 hodin,
  • laboratorní potvrzení o prodělání onemocnění covid-19, ne starší než 180 dní,
  • uplynutí 14 dní od aplikace druhé dávky u dvoudávkové vakcíny či 14 dní od očkování jednodávkové vakcíny.

Současně dbejte na dodržování pravidel nošení ochranných prostředků nosu i úst ve vnitřních prostorách, více informaci naleznete zde Roušky - uvnitř. Platí však výjimka při konání zkoušky pokud jsou dodržovány 1,5 m rozestupy.

S přiblížením zkouškového období je tak třeba sledovat pravidla ukončení jednotlivých kurzů a s tím spojenou podobu zkoušení, ale také vypsané termíny zkoušení.