Přejít k hlavnímu obsahu
Od 1. 9. nebudou testy na covid hrazeny pojišťovnou. Hrazeny budou rozočkovaným osobám, dětem a několika dalším výjimkám.

Jsem učitelPravidla a doporučení

Školy přešly do prázdninového režimu. Testování učitelů je od 1.července 2021 zrušeno.

Pravidla fungování výuky pro nadcházející školní rok 2021/2022 budou upřesněna v následujících týdnech na základě epidemiologického vývoje.

Pokud jste učitelem tříd, které se účastní prezenční výuky, je samozřejmé, že můžete do školy docházet. V takovém případě dbejte na dodržování hygienických doporučení a opatření:

  • Respirátory, nanoroušky nebo zdravotnické roušky jsou pro žáky i vyučující povinné.
  • Doporučujeme časté větrání ve třídách i společných prostorech (5 minut mezi hodinami a uprostřed každé hodiny, popřípadě každých 30 minut).
  • Doporučuje se pobyt na čerstvém vzduchu.
  • Doporučujeme organizovat pohyb žáků v prostoru školy (včetně příchodu a odchodu) tak, aby se limitoval kontakt s žáky dalších tříd.
  • Je zakázán zpěv a sportovní činnost.

Distanční výuka není složitou výzvou jen pro studenty, ale také pro pedagogické pracovníky. Řada z nás se s online nástroji teprve učí. Berte to ale, prosím, i tak, že rozšiřujte jednak své dovednosti, jednak tím pomáháte i svým žákům a studentům. Výklad učitelův je při studiu nenahraditelný a studenti Vaši snahu zprostředkovat ho alespoň na dálku určitě ocení.

Současná situace je velice psychicky náročná. Především pak se zvýšeným stresem, který změna v typu výuky obnáší. Nebojte si říci o pomoc. Více informací najdete v okruhu Stres a zvládání dopadů pandemie.

Pokud budete potřebovat pomoci po technické stránce, nebojte se požádat o pomoc své děti. Rádi Vám pomohou a předají své zkušenosti.

Očkování

Registrace na přednostní očkování pro pedagogické a nepedagogické pedagogy byla ukončena.

Inspirace

Na webu MŠMT naleznete spoustu užitečných tipů na online výuku.

Inspirovat se můžete také z návodných webinářů, jak zvládnou nástrahy, na které můžete v online třídě narazit.

Odkazy na videa z online výuky.