Přejít k hlavnímu obsahu
Od 1. 9. nebudou testy na covid hrazeny pojišťovnou. Hrazeny budou rozočkovaným osobám, dětem a několika dalším výjimkám.

SOŠ, SOÚOd 1.srpna bude počet osob při konání zkoušky (či konzultací) navýšen na 20, bez nutnosti splnění dalších podmínek.

Pravidla a doporučení

V současné době školy přešly do prázdninového režimu. Tudíž již neprobíhá ani pravidelné testování a studenti se jím již nemusí prokazovat.

Pravidla fungování výuky pro nadcházející školní rok 2021/2022 budou upřesněna v následujících týdnech na základě epidemiologického vývoje.​​​​​

Je umožněno navštěvovat osobně praktickou výuku a přípravu studentům SŠ, pokud probíhá.

Prezenčně mohou výuku také navštěvovat žáci v oboru vzdělání Praktická škola jednoletá a Praktická škola dvouletá.

Povoleny jsou také individuální i skupinové konzultace do počtu 10 studentů bez omezení. Jsou určené primárně posledním ročníkům a studentům, kteří jsou ohroženi studijním neúspěchem.

Dále se povoluje konání závěrečných zkoušek, maturitních zkoušek, absolutorií a mezinárodně uznávaných zkoušek. Pokud tyto zkoušky probíhají do počtu 10 studentů, jsou bez omezení. V případě většího počtu studentů je třeba splnění některé z následujících podmínek:

  • negativní PCR test, ne starší než 7 dnů,
  • negativní POC antigenní test, ne starší než 72 hodin,
  • laboratorní potvrzení o prodělání onemocnění covid-19, ne starší než 180 dní,
  • uplynutí 14 dní od aplikace druhé dávky u dvoudávkové vakcíny či 14 dní od očkování jednodávkové vakcíny.

Při návštěvě školského zařízení nezapomínejte nadále na nošení ochrany úst a nosu. Více naleznete zde: Roušky -  uvnitř.

Důvodem je současná epidemiologická situace a vysoké riziko nákazy. Ve škole se setkává velké množství žáků na poměrně dlouhou dobu, dále jsou v kontaktu s učiteli a doma pak s rodiči. S tím je spojené riziko přenosu nákazy na mnoho kontaktů.


Související opatření

Časté dotazy k tomuto tématu

Probíhají praxe?
Probíhají zdravotnické praxe?
Kdy se vrátíme do školy?