Přejít k hlavnímu obsahu

Ústavní výchovaTato Životní situace je archivována. Text níže nemusí být aktuální.

Pravidla a doporučení

Zařízením, která poskytují ústavní nebo ochrannou výchovu nebyla žádným způsobem omezena činnost. V tomto typu zařízení je také i nadále možná osobní účast na výuce, pokud je škola přímo součástí zařízení.

Platí výjimka v nošení roušek ve všech školských zařízení pro výkon ústavní výchovy nebo ochranné výchovy a školy zřízené při nich a střediska výchovné péče při poskytování služeb internátní formou. Děti a mládež ubytovaní v těchto zařízeních roušky nosit nemusí.

I nadále je ale potřeba dodržovat přísná hygienická opatření. Pokuste se například omezit kontakt s osobami mimo zařízení. Pro další tipy, jak zamezit šíření nákazy, využijte informací z okruhu Hygiena. Konkrétní opatření závisí na rozhodnutí ředitele ústavu, proto doporučujeme sledovat aktuální pravidla a nařízení pracovníků.

Současná doba je velmi náročná také pro psychický stav člověka. Nebojte se říci si o pomoc. Pokud trpíte psychickými obtížemi způsobenými odloučením, strachem z nákazy nebo obavami o Vaše blízké, podívejte se do okruhu Psychologická pomoc.