Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se nechat otestovat?V případě, že máte příznaky, Vám lékař vystaví elektronickou eŽádanku na RT-PCR test, nebo provede antigenní test.

Pracovníci linky 1221 nemohou eŽádanku vystavit.

Jakmile Vám lékař vystaví eŽádanku, tak si vyberete odběrové centrum, které najdete na  UZIS  a v případě Prahy na covid.praha.eu, a kde si rezervujete termín odběru.

Pokud vás na test neposílá lékař, můžete si ho zaplatit sami.

Maximální cena provedení standardního RT-PCR testu a oznámení výsledku do 48 hodin je 853 Kč bez DPH (200 Kč bez DPH odběr + 653 Kč bez DPH vyhodnocení testu). V řádech korun může být cena vyšší, pokud je třeba odebrané vzorky dopravovat do laboratoře. Příplatky za nadstandardní služby jsou možné. Maximální cena antigenního testu je 201 Kč bez DPH. Pokud by po vás nějaké odběrové místo požadovalo vyšší částku, můžete požadovat rozpis ceny. Tedy vysvětlení, za co platíte. 

Pozitivní samotest

Pokud vám vyšel pozitivní samotest, doporučujeme jeho potvrzení profesionálně provedeným testem. V případě pozitivního výsledku samotestu můžete také zkusit kontaktovat praktického lékaře a domluvit se s ním na dalším postupu.

Poučení k odběru 

Před odběrem si nečistěte zuby, nejíst a nepít alespoň 1-2 hodiny před odběrem, aby byl možný záchyt viru.

Časté dotazy k tomuto tématu

Musím platit za test, když mám příznaky?
Musím na test v okrese svého bydliště?