Životní situace a Aktuální opatření jsou aktuální dle PES 5. Na AJ se pracuje.

sports_handballDalší sportyPravidla a doporučení

Amatérský sport

Venkovní posilovny, sportovní centra i sportoviště jsou otevřená i pro amatérské sportovce (veřejnost). Vzhledem k zákazu o volném pohybu osob může být však jakýkoliv amatérský sport vykonáván pouze ve dvou lidech, tudíž na týmové sporty se povolení nevztahuje. Přístup na venkovní posilovny je možný a po dobu cvičení nemusíte mít roušku. Dodržujte ale, prosím, zvýšená hygienická pravidla, zejména rozestupy a pravidelnou hygienu rukou.

Běh a další individuální sporty

Běhání je povoleno v parku i v přírodě (i po cestě do parku/přírody). Na sportování se povinnost nosit roušku nevztahuje, ale doporučujeme ji mít přesto nasazenou. Obdobně platí pravidla i pro další individuální sporty (golf si např. v přírodě zahrát můžete).

Profesionální sporty

Na profesionální sportovce se vztahuje výjimka ze zákazu. Profesionálním sportovcem se rozumí osoba, která vykonává sport jako své zaměstnání nebo jako svou podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost. Profesionálním sportovcům je umožněno sportování za účelem přípravy na budoucí akce na vnitřních i venkovních sportovištích v neomezeném počtu.

Platí pro ně ale přísná povinnost dodržovat všechny platné hygienické podmínky – rozestupy a dezinfekce rukou. Během samotného sportování nemusí mít sportovci roušku, ale po ukončení tréninku je nutné si v souladu s předpisy roušku opět nasadit.


Související opatření