Životní situace a Aktuální opatření jsou aktuální dle PES 5. Na AJ se pracuje.

sportsPosilovny, venkovní posilovny, sportovní centra, venkovní sportovištěPravidla a doporučení

Pokud jste provozovatelem fitness centra či podobného zařízení a vaše podnikání bylo pandemií zasaženo, máte nárok na jistou formu finanční kompenzace od státu. Více se dozvíte v okruhu Kompenzace.

Amatérský sport

Venkovní posilovny, sportovní centra i sportoviště jsou otevřená i pro amatérské sportovce (veřejnost). Vzhledem k zákazu o volném pohybu osob může být však jakýkoliv amatérský sport vykonáván pouze ve 2 lidech. Amatérský týmový sport je tedy zakázán. Přístup na venkovní posilovny je možný a po dobu cvičení nemusíte mít roušku. Dodržujte ale, prosím, zvýšená hygienická pravidla, zejména rozestupy a pravidelnou hygienu rukou.

Profesionální sport

Profesionálním sportovcům je umožněno sportování (trénink) za účelem přípravy na budoucí akce na vnitřních i venkovních sportovištích v neomezeném počtu. Platí pro ně ale také přísná povinnost dodržovat hygienická pravidla - rozestupy a dezinfekce rukou. Během samotného sportování nemusí mít, ale po ukončení tréninku je nutné si v souladu s předpisy roušku opět nasadit. Profesionálním sportovcem se rozumí osoba, která vykonává sport jako své zaměstnání, nebo jako svou podnikatelskou, nebo jinou obdobnou činnost.


Časté dotazy k tomuto tématu

Mohu jít trénovat na místní hřiště?
Sportuju každý den, ale nemám sport jako zaměstnání. Jsem profesionální sportovec?