Životní situace a Aktuální opatření jsou aktuální dle PES 5. Na AJ se pracuje.

people_altSetkávání, večírky, rodinné oslavyPravidla a doporučení

V současné době je výrazně omezen volný pohyb osob. Z těchto důvodů není povoleno se stýkat s osobami, které nejsou členy vaší domácnosti či rodiny. Není povoleno pořádat či se účastnit večírků, větších setkání ani oslav. Jakákoliv setkání osob z různých domácností mohou rozšířit nákazu. Pokud se chcete vidět se svými kamarády, zkuste uspořádat online večírek pomocí videohovorů. Nikoho tím neohrozíte a zároveň nepřerušíte kontakt se svými blízkými.

Nadále je ale povolený styk s osobami žijícími ve stejné domácnosti –takže večírek s vašimi spolubydlícími či rodinou je povolen. Pokud by přesto došlo ke styku s nakaženou osobou, musíte neprodleně tuto skutečnost oznámit svému lékaři (nemocnici, hygieně atd.).

Výjimku mají i rodiny či osoby blízké. Je tedy povoleno pořádat např. rodinnou oslavu, které se navíc bude účastnit i vaše přítelkyně (jedná se o osobu blízkou). Pamatujte ale, že tím můžete zbytečně přenést nákazu na druhou osobu, která tak může ohrozit své blízké.

Momentálně tedy doporučujeme všechny oslavy / večírky / rodinné srazy odložit na pozdější dobu. Důrazně zvažte, zda chcete ohrozit členy své rodiny jen kvůli oslavě. Pokud přesto chcete pozvat členy své rodiny, snažte se jejich počet omezit na co možná nejméně. Zvažte účast osob z rizikových skupin (senioři, dlouhodobě nemocní). Babičku na oslavu svých narozenin raději nezvěte, abyste ji zbytečně neohrozili.


Časté dotazy k tomuto tématu

S partnerem/partnerkou bydlíme se svými rodinami. Můžeme se vidět?
Můžu uspořádat rodinnou oslavu?
Mohu jít osobně popřát babičce k narozeninám?
Setkal jsem se s nakaženou osobou. Co mám dělat?
Můžu si s kamarády udělat večírek?