Životní situace a Aktuální opatření jsou aktuální dle PES 5. Na AJ se pracuje.

sports_handballSportovní událostiPravidla a doporučení

Profesionální soutěže a události mohou být pořádány za splnění předepsaných podmínek. Hlavní podmínkou je povinné testování hráčů před každou akcí. Mezi další podmínky patří stanovení minimálního potřebného počtu osob v pořadatelském týmu a minimální potřebný počet novinářů na akci. Podmínky budou pro každou konkrétní akci posuzovány individuálně. Účast fanoušků je zakázána. Povolené osoby budou muset dodržovat obecná hygienická pravidla (roušky, rozestupy).

Profesionálním sportovcům je umožněno sportování (trénink) za účelem přípravy na budoucí akce na vnitřních i venkovních sportovištích v neomezeném počtu. Platí pro ně ale přísná povinnost dodržovat všechny platné hygienické podmínky – rozestupy a dezinfekce rukou. Během samotného sportování nemusí mít sportovci roušku, ale po ukončení tréninku je nutné si v souladu s předpisy roušku opět nasadit.

Profesionálním sportovcem se rozumí osoba, která vykonává sport jako své zaměstnání nebo jako svou podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost.


Související opatření


Časté dotazy k tomuto tématu

Můžu se jít podívat na fotbalový zápas?