Přejít k hlavnímu obsahu

Covid-19 rozcestník (podmínky vstupu do země/ povinnosti po návratu do ČR)Tato Životní situace je archivována. Text níže nemusí být aktuální.

 

Doporučení

Plánujete vycestovat do zahraničí a nevíte, jaké podmínky spojené s opatřeními proti koronaviru pro Vás platí a jaké máte povinnosti po návratu do ČR? Podívejte se na stránky Ministerstva zahraničních věcí na tzv. Covid-19 rozcestník.

Zde si vyhledáte zemi, do které plánujete vycestovat, a uvidíte, zdali musíte před odjezdem absolvovat test či po příjezdu do země jít do povinné karantény atd. Najdete tam také informace o povinnostech, které vyplývají z návratu z dané země. Jedná se např. o povinnost absolvování testu, vyplněné příjezdového formuláře apod.

Je doporučeno se před cestou také do evropských zemí zaregistrovat v systému DROZD Ministerstva zahraničních věcí. Díky tomu vám bude rychleji v případě potřeby poskytnuta pomoc.

MZV ČR doporučuje před cestou uzavřít cestovní pojištění obsahující i léčebné výlohy pro případ onemocnění covid-19.

Pokud máte dotaz k cestování do zahraničí v době pandemie, obraťte se na info linku Ministerstva zahraničních věcí: +420 222 264 222 (funguje PO-PÁ od 08:00 - 16:00 hod., ale základní informace o cestování do okolních států jsou na lince dostupné i mimo tuto dobu).

Pravidla pro návrat do ČR

Od 9.4.2022 je možné vstupovat do České republiky jako před pandemií covid-19.


Mohlo by vás ještě zajímat

  • Při cestování je důležitý cestovní doklad! Nepotřebujete ho vyměnit? Podívejte se do návodu Gov.cz, jak si nechat cestovní pas vyměnit již za 5 dnů. 

Časté dotazy k tomuto tématu

Do kterých zemí můžeme z ČR aktuálně vycestovat bez testu či karantény?
Platí pravidla cestování i pro klienty cestovních kanceláří?