Přejít k hlavnímu obsahu

Přechod zelené hraniceTato Životní situace je archivována. Text níže nemusí být aktuální.

Pravidla a doporučení

Pravidla pro přechod hranic do sousedních zemí naleznete v Covid-19 rozcestníku, kde jsou přehledně sepsány také podmínky vstupu do konkrétní země (např. karanténa, test, registrace).

Před cestou také zkontrolujte podmínky návratu do ČR ze zahraničí na stránkách Ministerstva vnitra.

Kontroly na hranicích

Na hranicích se Slovenskem provádí slovenská policie namátkové kontroly. Všechny hraniční přechody jsou otevřené. Více informací ke vstupu naleznete na stránkách Velvyslanectví České republiky v Bratislavě.

V Rakousku mohou probíhat namátkové kontroly, jak přímo na hranicích, tak v rakouském vnitrozemí. Hraniční přechody jsou otevřené. Více informací ke vstupu naleznete na stránkách Velvyslanectví České republiky ve Vídni.

V Německu mohou probíhat namátkové kontroly. Více informací ke vstupu naleznete na stránkách Velvyslanectví České republiky v Berlíně.

Pokud máte dotaz k cestování do zahraničí v době pandemie, obraťte se na info linku Ministerstva zahraničních věcí: +420 222 264 222 (funguje PO-PÁ od 08:00 - 16:00 hod., ale základní informace o cestování do okolních států jsou na lince dostupné i mimo tuto dobu).