Životní situace a Aktuální opatření jsou aktuální dle PES 5. Na AJ se pracuje.

family_restroomRodina či partner v zahraničíPotřebuji vycestovat za rodinou nebo partnerem

Potřebujete-li v nezbytných případech vycestovat za rodinou či partnerem, zkontrolujte si, jaká pro Vás platí pravidla v jednotlivých zemích na Mapě cestovatele.

Pokud tato informace není na dané stránce výslovně napsaná, obraťte se na info linku ministerstva: 224 183 200(funguje PO-PÁ od 08:00 - 16:00 hodin).

Po návratu

Zkontrolujte si, zdali země, do které cestujete, není na seznamu tzv. „červených států“. Pokud ano, máte povinnost oznámit to před vstupem na naše území prostřednictvím elektronického příjezdového formuláře a do 5 dnů od vstupu na území ČR se na vlastní náklady podrobit PCR testu. Více informací a další postup naleznete na stránkách Ministerstva zdravotnictví.

Výjimky naleznete v opatření Návrat ze zahraničí z místa s vyšším rizikem nákazy a Výjimky pro vyplnění příjezdového formuláře a podstoupení testu.

Rodina nebo partner za mnou přijíždějí ze zahraničí

Pro tuto kategorii cizinců vstupující na území ČR se vztahuje celá řada pravidel a výjimek, které přehledně naleznete na stránkách Ministerstva vnitra

Podrobnosti o podmínách vstupu partnerů Čechů a občanů EU žijících na území ČR

V případě pochybností nebo dotazů se, prosím, obraťte na: cestovani.covid19@mvcr.cz.

 


Související odkazy a zdroje


Časté dotazy k tomuto tématu

Potřebuji dojet za rodinou do zahraničí, na cestě zpět domů mě zastaví hlídka. Jak mám postupovat (nevenčím psa, nejdu nakupovat