Životní situace a Aktuální opatření jsou aktuální dle PES 5. Na AJ se pracuje.

card_travelSlovenskoPravidla a doporučení

Osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky se musejí prokázat negativním antigenovým nebo RT-PCR testem na onemocnění COVID-19 ne starším 72 hodin, nebo se registrovat prostřednictvím formuláře e-hranice (http://korona.gov.sk/ehranica), nastoupit domácí karanténu a nejdříve 5. den se nechat otestovat.

Přeshraniční pracovníci, studenti, umělci aj. musí mít negativní test ne starší 14 dnů; použít lze antigenový i PCR test.

Úplná výjimka z povinnosti negativního testu platí i nadále pro tranzit či řidiče mezinárodní dopravy.

Doporučujeme se před cestou na Slovensko seznámit s informacemi o aktuálně platných opatřeních na území Slovenské republiky, která  jsou přehledně  zveřejněna na webových stránkách  Ministerstva zdravotnictví Slovenské republiky a rovněž na stránkách Karanténne opatrenia a cestovanie.

Návrat ze Slovenska

Slovensko je aktuálně na seznamu tzv. „červených států“, platí tedy opatření: Návrat ze zahraničí z místa s vyšším rizikem nákazy.

Vracíte-li se ze Slovenska, musíte vyplnit tzv. příjezdový formulář a podstoupit PCR test nebo jít do karantény. Platí zde však celá řada výjimek viz opatření nebo informace na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Více podrobností

Aktuální opatření na Slovensku.