Přejít k hlavnímu obsahu

Nákup nemovitosti a stěhováníProdej a nákup nemovitosti

Prodej a nákup nemovitosti je v době nouzového stavu možný. Nyní by k tomu ale mělo docházet jen v nezbytně nutných případech (např. proto, že je omezeno konání prohlídek bytů a nemělo by dojít ke kontaktu s jinými osobami mimo bydliště). Tedy není-li to nutné, odložte nákup či prodej nemovitosti na dobu příznivější epidemiologické situace.

Z důvodu omezení volného pohybu osob se mohou osobní prohlídky domů nebo bytů konat jen v nezbytně nutných případech (to je např. situace, kdy vám končí nájem, a musíte si tak zajistit nové bydlení - bydlení je vaší základní potřebou). Takové prohlídky se může zúčastnit jen jedna osoba nebo manželský párjeden člověk z realitní kanceláře. Prohlídku bytu je ale možné zrealizovat online.

Stěhování

Pokud nejste v karanténě nebo izolaci, stěhování je možné. Omezte se ale jen na nezbytně nutné případy. Pokud se stěhováním nemusíte spěchat, odložte je na dobu, kdy bude riziko nákazy nižší.

Při stěhování je nutné dodržovat zvýšená hygienická opatření, především mít po celou dobu kontaktu s osobami mimo rodinu roušku, desinfikovat si ruce a dodržovat rozestupy. Z důvodu prevence prostory také pravidelně větrejte.


Související opatření

Časté dotazy k tomuto tématu

Mohou být poskytovány služby realitního zprostředkování?
Mohou se konat prohlídky bytů?
Mohu se ubytovat přes Airbnb?
Mohu se v době nouzového stavu stěhovat?
Mohu se stěhovat, když jsem v izolaci nebo karanténě?
Co mám dělat, když jsem v karanténě a končí mi nájemní smlouva?
Je možné postavit si v době nouzového stavu dům svépomocí?
Mohou mi při stavbě domu pomoci kamarádi?
Mohu si nechat postavit dům od profesionálů?
Jsou otevřené prodejny nábytku?
Jsou otevřené hobbymarkety?